امروزه تولید محتوای با کیفیت و کاربرپسند در فضای رقابتی مشاغل آنلاین منجر به جذب حداکثری مخاطبان به وبسایت شما شده و در این میان تعرفه و هزینه تولید محتوا متنی برای صاحبین کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما نیز تعرفه و هزینه تولید محتوا برای وبسایتتان مهم است تا انتهای مقاله همراه پاخور وب باشید تا در ارتباط با این موضوع بیشتر صحبت کنیم. 

هزینه تولید محتوا
قیمت تولید محتوا به ازای هر 700 کلمه + سئو شده + عکس دار
70 هزار تومان
قیمت تولید محتوا به ازای هر 1000 کلمه + سئو شده + عکس دار
100 هزار تومان
قیمت تولید محتوا به ازای هر 1500 کلمه + سئو شده + عکس دار
120 هزار تومان
قیمت تولید محتوا به ازای هر 2000 کلمه + سئو شده + عکس دار
180 هزار تومان
قیمت تولید محتوا برای توضیح محصول
هر کلمه, 60 هزار تومان
قیمت تولید محتوای ریپورتاژ + تریک های سئو
هر کلمه, 90 هزار تومان

هزینه تولید محتوا متنی

تعیین هزینه تولید محتوای متنی به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آن ها کیفیت کار نویسنده و همچنین عناصری مانند طول محتوای متنی، تجربه فرد تولید کننده متن، تخصصی بودن متن محتوا و… می باشد که سبب تعیین نرخ دقیق برای تولید محتوای وبسایت مشتریان عزیز می شود. در واقع تعرفه تولید محتوا، قیمتی است که در ازای دریافت خدمات تولید محتوا پرداخت می شود و این موضوع به قدری مهم است که امروزه در دنیای دیجیتال، شرکت ها و صاحبان مشاغل بدون فعالیت های محتوانویسی قادر به ادامه فعالیت در فروش کالا و خدمات خود نیستند. به همین دلیل لازم و مهم است که تولید محتوای وبسایت را با اهداف مالی و قیمتی مورد نظر خود به متخصصان این حوزه همچون پاخور وب بسپارند.

هزینه تولید محتوای متنی

فاکتورهای موثر در برآورد هزینه تولید محتوا

هنگامی که اقدام به سفارش تولید محتوا می کنید، باید اطلاعاتی را به فرد نویسنده در رابطه با تعداد کلمات، زبان محتوا، حوزه فعالیت، میزان کیفیت محتوا و نحوه نگارش آن قرار دهید. در ادامه به صورت کامل در ارتباط با این موارد کاملا توضیح خواهیم داد.

استانداردهای پاخوروب در تولید محتوا 

در تولید محتوای مشتریان، مجموعه ما از یکسری اصول پیروی می کند که این فاکتورهای مهم جزء موارد مهم تلقی می شود. استانداردهای پاخوروب در تولید محتوا عبارتند از:

 • شرط اصلی در تولید محتوا، کپی نبودن متن و یونیک بودن آن است.
 • ایجاد محتوا متنی می تواند به روش هایی همچون ترجمه، تالیفی و بازنویسی باشد که هرکدام براساس نیاز کاربر و مشتری تولید می شود. 
 • تمامی مطالبی که توسط مجموعه پاخوروب نگارش و تولید می شود به طور حرفه ای و با دقت زیاد مورد بازبینی قرار می گیرد. 
 • در تولید محتوا، اصل را بر سئو قرار می دهیم و نکات مهم در این زمینه را کاملا رعایت می کنیم.
 • هر پاراگراف از محتوا را با تصاویر غیرکپی آمیخته می کنیم.
 • شماره گذاری های کاما، نقطه، ویرگول، پرانتز و… رعایت می شود.
 • چگالی کلمات کلیدی و کیوورد استافینگ(تکرار کلمه کلیدی) مورد بررسی و اهمیت قرار گرفته می شود. 
 • اهمیت زیادی به روان بودن متن می دهیم.
 • از کلید واژه های هدفمند شما در تیترها استفاده می شود.

چرا باید برای تولید محتوا هزینه کنیم؟

بسیاری از صاحبین کسب و کار اینترنتی برای صرفه جویی در هزینه تولید محتوا، مطالب وبسایت خود را به افراد غیرحرفه ای و فاقد صلاحیت می سپارند و غافل از اینکه محتوای غیرحرفه ای و بی کیفیت نه تنها به سئو وبسایت صدمه وارد می کند بلکه سبب از بین رفتن اعتماد کسب و کار شما در میان مشتریانتان می شود. بنابراین اگر می خواهید در کسب و کار اینترنتی خود جزء بهترین ها باشید، باید هزینه محتوای وب سایت خود را پرداخته و این موضوع را به مختصصان این حوزه بسپارید.

گروه پاخور وب، نویسندگان حرفه ای را با دقت بیشتری انتخاب می کند چرا که هدف این شرکت، اولویت قرار دادن کیفیت و رضایت مشتریان از محتوای نوشته شده است. علاوه بر این، مهمترین اهدافی که گروه ما در حوزه تولید محتوا دنبال می کند، مبحث بهینه سازی و سئو سایت بوده که جزء موارد با اهمیت در آژانس دیجیتال مارکتینگ ما محسوب می شود که در ادامه به بیان تعدادی از این گزینه های سئو محور در مبحث تولید محتوا می پردازیم.

 1. استفاده صحیح از کلمات کلیدی در عنوان، متن و توضیحات متادسکریپشن سایت
 2. بررسی تعداد کلمات کلیدی در متن یا همان چگالی کلمه کلیدی
 3. استفاده از کلمات کلیدی LSI در متن برای کسب رتبه برتر در گوگل
 4. نوشتن عناوین و توضیحات مناسب سئو محور برای مقالات سایت
 5. بررسی محتوا از نظر خوانایی، دستور زبان و املا نگارشی
 6. لینک سازی داخلی و ایجاد لینک های مرتبط برای اهداف هر صفحه
 7. انتخاب عکس یونیک برای محتوا و قرار دادن تگ ALT مناسب برای آن

بنابراین اگر می خواهید در هزینه تولید محتوای سایت خود صرفه جویی کنید، این موضوع را به افراد حرفه ای بسپارید چرا که نرخ بازگشت سرمایه شما افزایش یافته و اعتماد مخاطب را به خوبی جلب می کنید.

استراتژی محتوا برای کاهش هزینه تولید محتوا

یکی از بهترین پیشنهادهایی که متخصصان بازاریابی محتوا برای کاهش هزینه تولید محتوا دارند، پباده سازی استراتژی محتوایی متناسب با حوزه و رقبای کاری است. داشتن یک استراتژی محتوا برای وبسایت خود مبتنی بر تحقیق، توسعه و دانش بازار می تواند به شما در دستیابی به اهداف بلند مدتتان کمک زیادی کند. در واقع شما با تجزیه و تحلیل رقبای کاریتان و درک نیازهای مخاطبان بازار، محتوای تولید شده سایت را به سمت استراتژی محور هدایت می کنید. بنابراین با تولید محتوای هدفمند و موثر می توانید سریع تر به نتیجه دلخواه خود در نتایج برتر گوگل برسید و از هزینه های غیر ضروری جلوگیری کنید.

عوامل تعیین کننده در قیمت محتوا

خدمات تولید محتوا برای وبسایت، یک موضوع نسبتا جدید در کشور ما بوده و تا به امروز در برخی از جنبه ها هنوز استاندارد کافی برای جذب مشتری را کسب نکرده است. بنابراین با توجه به این موضوع، روش تعیین قیمت نوشتن مقاله برای سایت و خدمات تولید محتوا نیز از این سوال مستثنی نبوده و هر حوزه با حوزه کاری دیگر نرخ تولید محتوا متفاوت است. در واقع مهمترین عوامل اصلی و تعین کننده در تعرفه تولید محتوا شامل موارد زیر است که عبارتند از:

عوامل تعیین کننده در قیمت محتوا

 • تعداد کلمات: تقریباً همه نویسندگان محتوا موافقند که تعداد کلمات در تولید محتوا، یکی از عوامل تعیین کننده هزینه محتوانویسی بوده و باید به آن توجه زیادی داشته باشید.
 • عکس/لینک: اینکه از نویسنده خود بخواهید در محتوای تولید شده اقدام به قرار دادن عکس و لینک متناسب با موضوع مرتبط کنند نیز بر روی قیمت نهایی محتوا تاثیرگذار است. به طور معمول و غالبا برای هر یک از این عوامل 10 الی 15 درصد به کل هزینه مقاله و محتوا اضافه می شود.
 • رعایت اصول سئو: امروزه بسیاری از صاحبین کسب و کار اهدافی را برای تولید محتوا سایت خود دنبال می کنند که رایج ترین این هدف ها، موضوع بهینه سازی و سئو سایت است. بنابراین نویسندگانی که بتوانند متن های سئو را با توجه به کلمات کلیدی دریافتی از کارفرما بنویسند، حقوق بیشتری را دریافت خواهند کرد و این ضریب بین 5 الی 15 درصد کل هزینه نهایی لحاظ می شود.
 • روش تولید محتوا: امروزه روش های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد اما مهم ترین آن ها ترجمه، تالیفی و بازنویسی است که هرکدام از آن ها متناسب با حوزه کاری کرفرما و میزان رقابت رقبا کاری سنجیده می شود.
 • قالب محتوا: نوشتن مقاله وبلاگ، ریپورتاژ، بروشور و…. نیاز به مهارت و تخصص کافی داشته و هر نویسنده محتوا نمی تواند به یک روش قالب اقدام به نوشتن محتوا کند. در واقع هر نویسنده فن بیان و قالب خاصی را برای بیان متن به زبان خود را دارد و تفاوت زیادی در این موضوع میان افراد وجود دارد.
 • میزان تحقیق در حوزه کاری: تولید برخی محتوا مستلزم تحقیق زیادی بوده و گاها در وب فارسی منبع درستی از موضوع درخواستی کارفرما وجود ندارد. بنابراین فرد نویسنده باید به منابع خارجی اکتفا کرده و تحقیق خود را در این زمینه بیشتر کند.
 • ضریب تخصص: برخی از مطالبی که نویسنده قصد نوشتن آن را دارد در حوزه عمومی است و می تواند با یک جستجوی ساده در اینترنت موضوع مورد نظر خود را پیدا کند و متناسب با آن اقدام به نگارش مقاله مورد نظر کند. اما از طرفی برخی از موضوعات تخصصی هستند که برای نوشتن یک متن خوب باید تجربه تجربی یا آکادمیک در آن رشته داشته باشیم که نیازمند به فرد متخصص در این حوزه کاری است.
 • زمان تحویل: یک نویسنده محتوا می تواند مقدار مشخصی از کار را به صورت روزانه تحویل کارفرما دهد و اگر این مدت زمان کاهش پیدا کند، به همان میزان دستمزد آن نیز دستخوش تغییر بوده و افزایش پیدا می کند.

نرخ دورکاری نویسندگان محتوا خارجی چقدر است؟

نویسندگان دورکاری که در خارج از کشور زندگی می کنند و در همانجا اقدام به نوشتن مقاله برای سایت می کنند تعرفه و قیمت انجام کار توسط آن ها متفاوت است. بر اساس یک نظرسنجی جهانی که در کشورهای خارجی توسط محققان انجام شد به این نتیجه رسیدند که متوسط دستمزد نویسندگان آزاد و دورکار در سال 2020 بین 15 تا 16 دلار در هر ساعت بوده است. البته این نرخ برای افراد متوسط و یا مبتدی بوده و اگر فردی تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد، این قیمت و مبلغ به عنوان دستمزد تولیدکننده محتوا گاها به 100 الی 300 دلار در ساعت نیز می رسد.

هزینه تولید مقاله 500 کلمه ای چقدر است؟

تعیین قیمت محتوا برای مقاله 500 کلمه ای با توجه به فاکتورهایی همچون میزان تجربه نویسنده و... بوده و از 50 الی 80 هزار تومان متغیر خواهد بود.

برای محتوای 1000 کلمه ای چقدر باید هزینه کنم؟

قیمت یک محتوای 1000 کلمه ای در سال 1402 غالبا از 120 الی 500 هزار تومان متناسب با خواسته کارفرما تولید می شود. مقاله های وبلاگی که سریعتر تولید می شوند، تعرفه کمتری دارند و گاها با 90 هزار تومان هم نوشته خواهند شد. همچنین تولید محتوای انگلیسی برای 1000  کلمه، 420 هزار تومان و ترجمه مقالات نیز از 150 شروع خواهد شد.

هزینه تولیدمحتوای ویدیویی چقدر است؟

تخمین هزینه تولیدمحتوای ویدئویی براساس مدت زمان بوده چرا که غالبا به صورت دقیقه ای محاسبه می شوند و در حال حاضر از دقیقه ای 60 هزار تومان شروع خواهند شد.

محتوای خوب چیست؟

محتوای خوب از فاکتورهای زیادی برخودار است که مهترین آن ها مربوط به رفع نیاز کاربر، تخصصی بودن، صحیح بودن از نظر گرامری، قالب بندی درست و.... بوده که رعایت این موارد می تواند سبب کسب رتبه مناسب در موتورهای جستجو و همچنین اشتراک گذاری در رسانه های مختلف شود.

چه نوع محتوایی محبوب است؟

وبلاگ‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و محتوای ویدیویی سه نوع از محبوب‌ترین شکل‌های محتوا بوده که امروزه از محبوبیت زیادی در بین جامعه برخودار هستند.

لیست انواع محتوا کدامند؟

محتوا به چندین دسته کلی تقسیم بندی می شوند که مهمترین آن ها عبارتند از:

 1. پست های وبلاگ
 2. محتوای ایمیل مارکتینگ
 3. محتوای رسانه های اجتماعی
 4. راهنما
 5. کتاب های الکترونیکی
 6. محتوای ویدیویی
 7. وبینارها
 8. مطالعات موردی
مراحل اصلی تولید محتوا چیست؟

7 مرحله تولید محتوا که باید از آن آگاه باشید عبارتند از:

 1. جمع آوری اطلاعات
 2. تجزیه و تحلیل موضوع وبلاگ
 3. داشتن استراتژی
 4. نوشتن
 5. بهینه سازی و انتشار
 6. ترویج و اشتراک آن در رسانه ها
 7. بروزرسانی آن در بازده های زمانی مختلف
آیا تولید کننده محتوا می تواند فریلنسر باشد؟

یک تولید کننده محتوا در شغل خود آزاد بوده و غالبا بر اساس پروژه و قراردادی فعالیت می کند. به همین خاطر تفاوتی نمی کند که درچه مکانی باشد، با دسترسی به اینترنت و سیستم، فرد متخصص قادر به تولید محتوا می باشد.

بیشترین هزینه تولید محتوا در چه حوزه هایی است؟

امروزه رسانه اجتماعی یوتیوب منبع اصلی درآمد برای افراد بوده که سالانه بیش از 200000 دلار تخمین زده می شود. به همین خاطر ایجاد محتوا در این حوزه باید با دقت بالا صورت بگیرد و مسلما هزینه تولید محتوای آن نیز بیشتر خواهد بود.

چه نوع محتوایی بیشترین درآمد را دارد؟

امروزه محتواهایی که بیشترین درآمد را دارند در حوزه رسانه های اجتماعی همچون یوتیوب، تولید پادکست و همچنین وبسایت می باشد.

آیا تولید محتوا سودآور است؟

بسیاری از تولیدکنندگان محتوا همچون وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرها، خدمات خود را از طریق تولید محتوا و انتشار آن در پلتفرم ها معرفی می کنند. به همین خاطر تولید محتوا می تواند برای بسیاری از افراد سودآور بوده و سود خوبی را به ارمغان آورد.

من به عنوان یک تولید کننده محتوا چقدر هزینه می گیرم؟

هر متخصص تولید محتوا براساس میزان تجربه، تغرفه ای را برای خدمات تولید محتوا لحاظ می کند که در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. در حالت کلی برای اشخاص متخصص با 1 الی 5 سال تجربه تولید محتوا، غالبا هزینه هر کلمه تولید محتوا، 150 الی 500 هزار تومان لحاظ می شود.

هزینه تولید محتوا ساعتی چقدر است؟

دستمزد ساعتی در زمینه تولید محتوا در وبسایت های خارجی از 15 الی 61 دلار بوده و این نوع خدمات تولید محتوا در کشورمان ساعتی 300 الی 800 هزار تومان می باشد.

هزینه تولید محتوا در ماه چقدر است؟

هزینه تولید محتوا در هر آژانس دیجیتال مارکتینگ متفاوت بوده و دلیل این تفاوت آن ها در نوع محتوا، کیفیت مقاله، کپی نبودن آن و ... بستگی خواهد داشت. در حال حاضر تعرفه تولید محتوا ماهانه در مجموعه ما از 5 الی 8 میلیون تومان متناسب با خواسته کارفرما متغیر بوده که با برآورد هفته ای 2 عدد محتوا و بروزرسانی آن می باشد.

تولید محتوای ارزان و با کیفیت چند روز طول می کشد؟

یکی از فاکتورهای مهم در تولید محتوا، بحث زمان است که تاخثر در تولید و انتشار محتوا می تواند منجر به آسیب در استراتژی محتوایی وبسایت کارفرما شود. بنابراین شرکت پاخوروب این تضمین را به شما می دهد که طبق وعده 2 الی 4 روزه و به صورت منظم در تاریخ مشخص محتوای شما را به دستتان برساند.

محتوای سئوشده چیست و نرخ آن چقدر است؟

محتوای سئوشده به محتوایی گویند که هدف آن کسب رتبه در موتورهای جستجو با الویت رفع نیاز کاربر است. این نوع از محتوا باید توسط کارشناس و مشاور تولید محتوا آشنا به اصول سئو نوشته شود تا نرخ تبدیل مشتری و ترافیک سایت را افزایش دهد. در حال حاضر هزینه محتوای سئو شده در قالب نوع آن همچون پست وبلاگ، محتوای صفحه وب، توضیحات محصول، محتوای ریپورتاژی و... متفاوت بوده و برآورد هزینه ای بین 150 الی 300 هزار تومان برای هر 1000کلمه لحاظ می شود.

هزینه تولید محتوای متنی چقدر است؟

هزینه تولید محتوای متنی به فاکتورهای زیادی همچون نوع مقاله و اهداف محتوایی بستگی دارد. در شرکت پاخوروب تعرفه تولید محتوای متنی همراه با درج تصاویر یونیک و سئو شده از 150 الی 200 هزار تومان خواهد بود.

هزینه ترجمه محتوای انگلیسی چقدر است؟

تعرفه ترجمه محتوای انگلیسی به فارسی کمی بالاتر بوده و برای هر 1000کلمه مبلغی بین 150 الی 400 هزار تومان لحاظ می شود.

هزینه تولید محتوای انگلیسی چقدر است؟

تولید محتوا به زبان انگلیسی از جمله کارهای تخصصی بوده که علاوه بر آشنایی با اصول محتوانویسی باید تسلط کافی بر زبان خارجه داشته و محدوده قیمتی در تولید محتوای انگلیسی بین 450 الی 800 هزار تومان می باشد.

هزینه تولید محتوا در سال 1402 چقدر است؟

نرخ و هزینه محتوا در سال 1402 از 100 هزار تومان شروع شده و متناسب با خواسته شما عزیزان تا 700 هزار تومان در تولید مقاله های انگلیسی متفاوت خواهد بود.

4 دیدگاه

 • سلام وقتتون بخیر باشه انشالله
  میگ تعرفه تولید محتوا واسه سایت های خبری چقدی هزینه اش میشه؟ بعدش اگر حجم کاری بالا باشه چی هزینه اش کاهش پیدا می کنه ممنونم ازتون

  • سلام
   به موارد زیادی بستگی داره ولی قیمت تولید محتو از 95 هزارتومان سئو شده است و اگر حجم کاریتون بالا باشه, تعرفه پائین تر خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *