سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی

امروزه اغلب بیماران برای دریافت خدمات پزشکی از گوگل کمک می گیرند و هر کلینیک پزشکی که سئو سایت آن قوی باشد قادر به رقابت در این حوزه می باشد. شاید ندانید اما سئو سایت پزشکی به مجموعه ای از برنامه ریزی ها، استراتژی و همچنین ایجاد فرآیند محتوایی برای بهبود رتبه وبسایت در نتایج جستجوی گوگل بوده که هر یک از شرکت های دیجیتال مارکتینگ تعرفه هایی را برای این نوع خدمات در نظر می گیرند. 

بهینه سازی وبسایت پزشکی

امروزه تحقیقات نشان از میزان جستجوی زیاد کاربران در موتورهای جستجو می باشد که آمار بیش از 80 درصد را نشان می دهد و این موضوع گواه بر میزان اهمیت سئو سایت برای کلینیک ها و پزشکان می باشد. الگوریتم های گوگل برای رتبه دهی به وبسایت های پزشکی به فاکتورهای زیادی توجه می کنند چرا که این حوزه با جان و مال مردم در ارتباط بوده و به همین خاطر نیاز به فعالیت گسترده برای حضور در صفحه اول است. 

هزینه سئو سایت پزشکی

هزینه کردن برای بهینه سازی سایت پزشکی یک خرج اضافی نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده با اهداف شناخته شدن برندتان در گوگل می باشد. فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت سئو سایت پزشکی تاثیرگذار است که در ادامه به بیان چک لیست تعرفه این نوع خدمات سئو سایت خواهیم پرداخت. قیمت سئو ماهیانه

8  الی 15 میلیون

قیمت سئو پروژه ای

توافقی

قیمت سئو براساس عملکرد

توافقی

قیمت سئو ساعتی

900 هزار تومان

WordPress Pricing Table Plugin

اهمیت سئو سایت پزشکی

اهمیت سئو سایت پزشکی​

اجازه دهید با یک مثال، میزان اهمیت سئو سایت های پزشکی را برای شما بیان کنیم. تصور کنید 

تصور کنید برای درمان بیماری خود نیاز به بهترین کلینک پزشکی دارید. اگر در همین حال، بروشوری از تبلیغات کلینیک را ببینید، آیا اعتماد می کنید؟ آیا برایتان سوال نمی شود که میزان تخصص پزشک این کلینیک چقدر است؟ بله درست است. در این مواقع اغلب افراد اعتماد نمی کنند و نیاز به اعتماد بیشتر برای جلب توجه دارند. داشتن وبسایت و سئو سایت پزشکی در این مواقع به کار خواهد آمد چرا که افراد بیمار در کوتاه ترین زمان خدمات پزشکی خود را در اینترنت جستجو می کنند و هر وبسایتی که در نتایج بالا قرار داشته باشد می تواند شانس خود را برای دریافت تماس از سوی کاربر بیشتر کند. 

مزیت های سئو برای جامعه پزشکان

در موارد بالا اشاره کوتاه داشتیم که اغلب افراد برای دریافت هر نوع خدماتی بالخصوص پزشکی از گوگل کمک می گیرند و با جستجو ساده، لیستی از کلینیک های تخصصی را پیدا خواهند کرد. مهمترین مزیت سئو که برای جامعه پزشکان می توان لحاظ کرد عبارتند از:

تکنیک های مهم برای سئو سایت های پزشکی

در بحث سئو سایت های پزشکی، دانستن یکسری تکنیک ها می تواند کمک زیادی به شما در بهینه تر شدن وبسایت کند. این تکنیک ها عبارتند از:

 • تحقیق کلمات کلیدی

اینکه با چه کلمه کلیدی هدفمندی قصد دیده شدن در نتایج گوگل را دارید تحقیق کلمات کلیدی گویند که یکی از مهمترین اقدامات در سئو سایت پزشکی محسوب می شود. برای پیدا کردن کلمات کلیدی هدفمند کسب و کار خود می توانید از ابزارهایی همچون KWFinder و Keyword Planner و…. کمک گرفته و از آن ها استفاده کنید. 

 • ایجاد صفحات اصلی وبسایت

بعد از اینکه تحقیق کلمات کلیدی را به اتمام رساندید، نوبت به ایجاد صفحات لندینگ و اصلی می رسد که ترافیک حاصل از بهینه سازی سایت را به این صفحات هدایت کنید. این دسته از صفحات باید از طراحی کاربرپسند و حرفه ای برخوردار باشد چرا که وبسایت خدماتی بالخصوص پزشکی برای جلب توجه کاربر نیاز مبرم به بحث UX UI دارند.

 • انتشار محتوای مرتبط و کاربرپسند

از مهترین اقدامات که غالبا بیش از 70 درصد بحث سئو را تشکیل می دهد، تولید محتوا می باشد. محتوای باکیفیت و تخصصی نقش بسیار مهمی در بهینه سازی و سئو سایت های پزشکی دارد چرا که غالبا بیماران برای دریافت پاسخ به مشکلات خود، به محتواهای موجود در اینترنت اعتماد می کنند و شما باید در وبسایت خود اقدام به تولید محتوایی کنید که نیاز کاربر را رفع کند. 

 • توجه به لینک سازی داخلی

در بحث سئو سایت، لینک دادن از یک صفحه به صفحه دیگر بسیار مهم است و در وبسایت های پزشکی باید از لینک سازی داخلی استفاده شود. هدف از این اقدام این بوده که کاربر با مطالعه محتوا مربوطه بتواند از طریق لینک داخلی موجود در محتوا، به راحتی به اطلاعات مربوطه دسترسی داشته باشد و مطالعه بیشتری را در این زمینه داشته باشد.

 • توجه به لینک سازی خارجی

امروزه رقابت در برخی از کلمات کلیدی بسیار سخت بوده و برای حضور در نتایج بالاتر گوگل نیاز به تقویت و لینک سازی خارجی می باشد. استفاده از لینک سازی خارجی سبب بهبود و تقویت صفحات مورد نظر وبسایت پزشکی می شود که البته باید به یک نکته در این مورد بسیار توجه داشت. نکته مهم دیگر که در جلسات مشاوره سئو پزشکی بسیار زیاد بیان می شود این بوده که در لینک سازی خارجی باید وبسایتی که اقدام به لینک سازی می کنید، با اهداف کسب و کار شما مرتبط بوده تا تاثیر زیادی در تقویت صفحه مورد نظر سایتتان داشته باشد.

فاکتورهای دیگر در سئو سایت پزشکی که باید به آن توجه داشت عبارتند از:

 • استفاده از عناوین مناسب در محتوا
 • درج تصاویر مناسب
 • توجه به سرعت سایت
 • بروزرسانی مداوم وبسایت از نظر محتوا 
 • بهبود تجربه کاربری 
 • واکنشگرا بودن وبسایت در حالت موبایل
 • استفاده از ابزارهای سئو
 • آنالیز رقبا
 • توجه به سئو محلی
 • درج سایت در گوگل مپ

سوالات متداول

سئو سایت پزشکی شامل چه فاکتورهایی است؟

مهمترین فاکتورهایی که در سئو سایت های پزشکی باید به آن توجه داشت عبارتند از:

 • طراحی سایت پزشکی براساس رعایت فاکتورهای سئو
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • تولید محتوای با کیفیت و کاربرپسند
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • توجه به لینک سازی داخلی و خارجی
عوامل موثر در قیمت سئو سایت پزشکی چیست؟

هزینه سئو سایت های پزشکی با توجه به سختی کلمات کلیدی و میزان رقابت موجود در این حوزه تعیین می شود و نمی توان تعرفه مشخصی را برای آن لحاظ کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت سئو سایت پزشکی می توانید با شماره های مندرج در وبسایت تماس حاصل فرمائید.

آیا تضمین رتبه در سئو وجود دارد؟

خیر، از نظر موتور جستجوی گوگل هیچ گونه تضمینی در ماندگاری و حضور در نتایج جستجو وجود ندارد و وبسایتی رتبه خوب را کسب می کند که به خوبی نیاز کاربر را در کلمه کلیدی مدنظر رفع کند. 

آیا نمی توانیم در عرض یک ماه به رتبه 1 گوگل برسیم؟

بحث سئو یک فرآیند زمانبر بوده و اگر کلمه کلیدی مدنظر سخت و میزان رقابت در آن بسیار زیاد بوده باشد مدت زمان بیشتر بین 3 الی 9 ماه را نیاز خواهد داشت. همچنین اگر کلمه کلیدی مدنظر آسان بوده باشد می توان انتظار داشت که در مدت یک ماه، رتبه خوبی در کلمه کلیدی کسب کرد. 

 

سئوی سایت پزشکی چقدر طول می کشد؟

با توجه به سختی کلمه کلیدی و میزان رقابت رقبا، مدت زمان آن متغیر خواهد بود. 

سئو وبسایت پزشکی چیست؟

برای تعریف سئو وبسایت پزشکی باید بگوئیم که به مجموعه اقداماتی که در سایت ما صورت می گیرد تا با کلمات کلیدی هدفمند به نتایج بالا در گوگل برسیم را گویند که این فرایند نیاز به زمان و بودجه مناسب خواهد بود.

گوگل ادوردز یا سئو؟

اغلب پزشکان از این موضوع دلخور هستند که چرا سئوکار ما نمی تواند وبسایتمان را با کلمات کلیدی به نتایج گوگل بکشاند و همین موضوع سبب می شود به دنبال روش هایی همچون گوگل ادوردز برای کسب نتیجه در زمان کوتاه باشند. حتما می دانید که تبلیغات کلیکی گوگل یا همان ادوردز با شارژ دلاری صورت می گیرد و در کنار مزیت دیده شدن، نیاز به هزینه زیاد خواهد بود. 

به همین خاطر برای افرادی که بودجه آن ها محدود می باشد نمی توان تبلیغات کلیدی را پیشنهاد داد.

سئو سایت چگونه به افزایش درآمد پزشکان کمک می کند؟

زمانی که وبسایت شما با کلمات کلیدی هدفمند بهینه شود، بازدید وبسایت شما بیشتر خواهد شده و این موضوع تاثیر مستقیم بر افزایش تماس های شما دارد که در نتیجه درآمدتان به همان نسبت رشد خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *