پدر سئو در جهان

پدر سئو ایران و جهان کیست

احتمالا شما نیز به دنبال پاسخ به این سوال هستیذ که پدر سئو در جهان و ایران کیست و این لقب به چه فردی داده شده است؟ در پاسخ باید بگوئیم که پدر سئو به فردی به اسم Bruce Clay “بروس کلی” داده می شود و پدر سئو در کشورمان نیز متخص کسی است که تخصص و مهارت بالایی در این زمینه دارد.

تاریخچه سئو در ایران

قبل از اینکه بخواهیم در مورد پدر سئو در ایران با شما صحبت کنیم لازم است نگاه کوچکی به تاریخچه سئو در ایران بپردازیم تا شما عزیزان درک درستی نسبت به این مفهوم داشته باشید. بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو همان سئو نام دارد که فرآیند بسیار پیچیده ای همگام با بروز رسانی مداوم موتور جستجو و استفاده از الگوریتم های جدید توسط گوگل و چالش های جدید آن برای سئوکارها می باشد. متاسفانه تا چند سال پیش افراد کمی بودند که اطلاعات کاملی در مورد سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو داشتند و به تعبیری تعداد افراد سئوکار در ایران کم بوده و این تعداد محدود دانش کافی در این زمینه را نداشتند. اما این روزها افراد زیادی هستند که در زمینه سئو سایت فعالیت دارند و در این زمینه تخصص های کافی و تجربه سرشاری را بدست آورده اند. سوالی که در اینجا بحث می شود این است که پدر سئو در ایران و جهان کیست و دلیل انتصاب لقب به این افراد چه می باشد؟

پدر سئو در جهان

همانطور که موارد بالا نیز اشاره داشتیم، هر حرفه ای دارای بزرگتر و بالاصطلاح پدری داشته که در زمینه کاری خود فعال بوده و دانش لازم را در علم خود به همراه دارد. شخصی به اسم “بروس کلی” نیز به عنوان پدر سئو در جهان می شناسند و این ادعا را به خود اختصاص داده است. این فرد که سال ها در زمینه سئو و بهینه سازی سایت های مختلف فعال بوده و توانسته تجربیات ارزشمندی را در حوزه کاری خود بدست آورد.

پدر سئو در جهان

پدر سئو در ایران

در این زمینه می توان گفت افراد موفقی در حوزه سئو وجود دارند که علاوه بر انجام بهینه سازی موتورهای جستجو و تسلط بر این حوزه، در زمینه آموزش بهینه سازی و مشاوره سئو نیز حرفی برای گفتن دارند. شما با پدر سئو در دنیا به نام بروس کلی آشنا شده اید و مطمئن شدید که واژه پدر سئو شوخی نیست اما سوال بعدی این است که پدر سئو در ایران کیست؟ این لقب یعنی پدر سئو در ایران مختص فردی است که با تجربه های لازم در زمینه بهینه سازی سایت توانسته یک وبسایت را اندازه گیری و مطالب تحقیقاتی ارزشمندی را در این زمینه منتشر کند.

افراد زیادی در جامعه هستند که در این زمینه مطرح بوده و در سال‌های اخیر در زمینه سئو موفق بوده‌اند اما نمی‌توان گفت پدر سئو در ایران فردی خاص می باشد. افراد زیادی ادعا می کنند که جزء بهترین سئوکاران ایران هستند که در ادامه به بررسی نوع و سبک فعالیت و دلیل انتصاب این لقب را برای آن ها می پردازیم. برخی از افراد فقط در زمینه اصول سئو و الگوریتم های گوگل و تکنیک های سئو آموزش بالایی دارند و برخی دیگر علاوه بر موارد فوق، از تمامی تکنیک های بهینه سازی سایت اطلاع و تجربه لازم را دارند. در ادامه با لیست افراد موفق و بهترین متخصصان سئو در ایران بیشتر آشنا می شوید که عبارتند از:

  1. جناب آقای نظری زاده، مدیر وبسایت seoiran.com از سال ۱۳۸۲
  2. جناب آقای رضا شیرازی، مدیر وبسایت وب24 که از سال 1391 فعالیت خود را در حوزه سئو وبسایت آغاز کرده اند.
  3. جناب آقای امین اسماعیلی، مدیر وبسایت وبسیما که شروع فعالیت ایشان از سال 1392 بوده است.
  4. جناب آقای افشار حشمتی پور، مدیر وبسایت پاخوروب که شروع فعالیت ایشان از سال 1397 بوده است.
  5. جناب آقای شهرام رهبر که شروع فعالیت ایشان از سال 1390 بوده است.
  6. جناب آقای ناصر رسولی که شروع فعالیت ایشان از سال 1390 بوده است.
  7. جناب آقای وحید افشار، مدیر وبسایت ایرانی سایت که شروع فعالیت ایشان از سال 1392 بوده است.

افراد زیادی در زمینه بهینه سازی و سئو سایت، حرف برای گفتن دارند که متاسفانه بسیاری از آن ها تمایلی به دیده شدن ندارند و به صورت گمنام در حال فعالیت در این عرصه به صورت تخصصی هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *