امروزه آموزش تولید محتوا به قدری مهم است که توسعه کسب و کار و رشد آن در فضای مجازی نیازمند به یادگیری اصولی محتوا نویسی می باشد چرا که تمام دنیا برای رقابت با رقبای خود نیاز به تبلیغات و محتوا نویسی دارند. روش های زیادی برای محتوا نویسی و آموزش تولید محتوا وجود دارد که یکی از رایج ترین آن ها مربوط به تولید محتوای متنی در حوزه خلق برند و بازاریابی سئویی است. تا انتهای این مقاله از وبسایت پاخوروب همراه ما باشید تا اطلاعات مهمی را در زمینه آموزش تولید محتوا متنی و همچنین ارتباط بین سئو و تولید محتوا به شما عزیزان بیان کنیم.

بنر آموزش تولید محتوا

همانطور که می دانید; علم تولید محتوا یک مهارت تخصصی بوده که برای یادگیری آن نیاز به شرکت در دوره آموزشی پروژه محور و تمرینی است تا مهارت های فرد کارآموز بیشتر شود. اگر در موتورهای جستجو تحقیق کرده باشید، خواهید دید که دوره های آموزش تولید محتوا زیادی وجود دارند که بسیاری از آن ها رایگان بوده و نیازی به صرف هزینه ندارند اما سوالی که پیش می آید این بوده که چرا هیچ فردی با تماشای این دوره ها متخصص تولید محتوا نمی شود؟ جواب کاملا واضح و روشن بوده و دلیل آن عدم پروژه محور بودن این قبل دوره های رایگان می باشد.

تولید محتوا چیست؟

امروزه هسته اصلی بازاریابی دیجیتال مارکتینگ با تولید محتوا آمیخته شده و بدون این موضوع بسیاری از کسب و کار های اینترنتی با مشکل روبرو هستند. در واقع تولید محتوا فرآیند تحقیق و تبدیل ایده ها به محتوای ارزشمند برای صاحبین کسب و کاری بوده که می خواهند محصول یا خدمات خود را به کابران اینترنتی ارائه دهند. اما سوالی که اینجا پیش می آید این بوده که مزیت و فایده تولید محتوا چیست و چرا ما باید اقدام به خلق محتوا کنیم. خب پاسخ روشن است چرا که با تولید محتوا به اشکال مختلف در صفحات وب، وبلاگ ها، اینفوگرافیک ها، ویدئوها یا پست های رسانه های اجتماعی و…. قادر خواهیم بود که علاوه بر جذب مشتری، زمینه مناسبی برای توسعه برند کسب و کاری خود به وجود آوریم.

 

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوای متنی چیست؟

اگر بخواهیم تعریف درستی از تولید محتوای متنی ارائه دهیم، باید بگوئیم که ایجاد محتوابه صورت نوشتن متون و مطالب مختلف مانند مقاله، متن تبلیغاتی، نامه، گزارش و… را تولید محتوای متنی گویند که برای انتشار در رسانه ها و وبسایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید محتوای متنی تنها چیزی که مهم است مهارت های فردی نویسنده بوده و سازنده محتوا باید با ادبیات نگارشی قابل فهم و همچنین رعایت قواعد نوشتاری و گرامری، متنی جذاب و کاربرپسند بنویسد.

اهمیت یادگیری تولید محتوای متنی چیست؟

دلیل توسعه اینترنت و رشد آن در چند دهه اخیر صرفا به خاطر وجود منبع اطلاعاتی از محتوا بوده که این دیتاها هر روز به میزان قابل توجهی در اینترنت منتشر می شود. تولید محتوا با گسترش اینترنت رواج پیدا کرد و تولیدکننده محتوا فردی بوده که وظیفه گسترش این منابع اطلاعاتی در شبکه های اجتماعی، سایت ها، اپلیکیشن ها و… را دارد.

اهمیت یادگیری تولید محتوای متنی چیست؟

امروزه تمام دنیا با تبلیغات پر شده و هیچ راهی جز تولید محتوا برای حضور موثر در این عرصه وجود ندارد چرا که تفاوت کسب و کار شما با رقبایتان را صرفا با تولید محتوا سنجیده می شود. به همین خاطر یادگیری و آموزش تولید محتوای متنی و سئو شده می تواند کمک زیادی به رشد بیزینس و کسب و کارتان کند.

آموزش تولید محتوا

امروزه بر همه مردم ثابت شده که بازاریابی محتوا، راهی عالی برای ترغیب مخاطبان به سمت محصولات و خدمات شرکت ها بوده و این موضوع در دیجیتال مارکتینگ روشی عالی جهت جذب مشتری می باشد. یکی از روش های همیشه سبز و ارزان برای جذب مخاطب هدفمند، ایجاد محتوای منحصر به فرد بوده که زمینه رشد کسب و کار شما را فراهم می کند. بنابراین با تولیدمحتوا اصولی و کاربرپسند می توانید به نیاز خود در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی برسید و در زمینه شغلی خود موفق باشید.

یادگیری و آموزش تولید محتوا در فضای مجازی مزیت های دیگری نیز دارد و کسب درآمد یکی از ویژگی های آن می باشد. در واقع یکی از راه های کسب درآمد در زمینه محتوانویسی، تولید محتوا برای صاحبین کسب و کار بوده و اگر خودتان بیزینس شخصی ندارید، می توانید در زمینه تولیدمحتوا مهارت کسب کرده و حرفه ای شوید. تولید محتوا بسیار مهم است چرا که برخی از شرکت ها و موسسات خدماتی حاضرند هزینه های زیادی را برای آن پرداخت کنند و یا کارشناسانی را برای این موضوع استخدام نمایند.

اما اگر در بازاریابی محتوا تازه کار هستید، از کجا شروع کنید؟

یکی ازروش هایی که می توانید برای یادگیری اصولی و قابل فهم تولید محتوا اقدام کنید، شرکت در دوره ها و کلاس های تولید محتوا به صورت پروژه محور بوده که سبب افزایش مهارت شما در این موضوع می شود. شاید شما نیز این را بپرسید که کلاس تولید محتوا چیست و آیا خرید بسته آموزشی کافی نیست؟ در واقع باید بگوئیم که شرکت در کلاس های آموزشی تولید محتوا با خرید بسته آموزشی کافی نیست و باید دوره ای را انتخاب کنید که علاوه بر پشتیبانی عملی، تمرین هایی را به صورت پروژه محور به فرد کارآمور ارائه دهد.

در آژانس دیجیتال مارکتینگ پاخوروب دوره های تحت عنوان آموزش تولید محتوای متنی و سئو شده تدارک دیده شده که به دلیل برخی از مسائل، دوره موردنظر به صورت خصوصی و با پذیرش تعداد اندکی از کارآموزان پذیرش می شود. در واقع هدف از پذیرش تعداد اندک کارآموزان بدین خاطر بوده که مجموعه ما بتواند پشتیبانی عملی و پروژه محور برای کارآموزان عزیز را به همراه داشته باشد و در نهایت فرد متخصص و کارشناس تولید محتوا را وارد بازار کار کند.

آموزش تولید محتوا

در این دوره می توانید جدیدترین تکنیک های تولید محتوا را یاد گرفته و از این روش های عملی برای ایجاد محتوا در سایت و شبکه های مجازی و.. استفاده کنید.

پیش نیازهای آموزش تولید محتوا

مهارت های لازم برای فراگیری آموزش تولید محتوا، مواردی بوده که قبل از شروع دوره کارآموزی تولید محتوا باید این موارد را داشته باشید. برخی از پیش نیازهایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، برای افرادی که می خواهند اقدام به تولید محتوای حرفه ای کنند ضروری بوده و برخی دیگر به عنوان مزیت و رزومه برای شما تلقی خواهد شد. پیش نیازهای آموزش تولید محتوا که شما عزیزان نیز باید آن ها را کسب کنید عبارتند از:

پیش نیازهای آموزش تولید محتوا

  • مهارت های نوشتاری

یک تولید کننده محتوا باید متن های نگارشی را به گونه ای جذاب و حرفه ای بنویسد که برای دستیابی به این مهارت نیاز به رعایت چند نکته می باشد.  اولید نکته این است که دایره لغات خود را افزایش دهد و برای این منظور باید کتاب ها و مجلات اینترنتی در حوزه های محتلف را بسیار زیاد مطالعه کند. مواردی مانند خواندن کتاب ها و مقالات معتبر در هر وبسایت و یا مجله ای می تواند کمک زیادی به حرفه ای شدن شما در افزایش مهارتتان باشد. مورد دوم مربوط به درک درست از کلمات و استفاده مناسب در جایگاه مربوطه متن می باشد.

  • توانایی درک و شناخت مخاطب

هر محتوایی از وبسایت ها، مجلات، مقالات و… برای مخاطب خاصی نوشته شده و یک تولیدکننده محتوا حرفه ای باید بتواند سلیقه مخاطبان خود را شناسایی کرده و متن خود را بر اساس آن ها بنویسد. در واقع تولیدکننده محتوا باید بداند که وزن هر کلمه چه بار معنایی برای محاطب به همراه دارد. به طور مثال: فردی که در اینترنت کلمه “آموزش سئو” را جستجو می کند، این فرد به دنبال کسب اطلاعات از موضوع سئو بوده و همچنین نیاز به شرکت در دوره آموزشی بهینه سازی سایت است و شما نمی توانید برای فرد جستجوکننده، چیزی غیر از آموزش سئو بنویسید و یا نیاز کاربر را بدون شناخت او رفع کنید.

  • دانش سیستم های مدیریت محتوا

یکی از شاخه های اصلی در دوره محتوانویسی، تولید محتوای برای وب سایت و سئو بوده که برای تسلط بر این موضوع نیاز به آشنایی شما با سیستم های مدیریت محتوا می باشد تا به راحتی تصاویر موردنیاز و عناصر دیگر را در وبسایت آپلود و منتشر نمائید. در حال حاضر و طبق آمار منتشر شده در سطح جهانی، سیستم مدیریت محتوایی وردپرس از جمله سیستم های مدیریت محتوایی بوده که برای بسیاری از کارشناسان و متخصصین رایج و مورد علاقمندان در این حوزه می باشد.

  • درک نحوه کار موتورهای جستجو

یکی از پیش نیازهای آموزش تولید محتوا، آشنایی با نحوه کار با موتورهای جستجو همچون گوگل کروم و دیگر مرورگرها می باشد. فردی که در زمینه تولید محتوا حرفه ای است باید درک درست از نحوه کار موتور جستجو داشته باشد چرا که منابع خوبی از تولید محتوا از این طریق برای فرد فراهم بوده و با جستجوی عنوان مقاله یا محتوا در اینترنت، می تواند به راحتی دیتا و اطلاعات خوبی برای تکمیل محتوای خود بدست آورد.

  • توانایی ایجاد محتوای بصری

استفاده از تصاویر، یکی از مهمترین موضوعات در تولید محتوا می باشد چرا که امروزه تمایل اغلب خواننده های کتاب و مقالات وبسایت ها به تماشای تصاویر یا ویدئو بیشتر است. فردی که می خواهد برای قسمت وبلاگ یک وب سایت اقدام به تولید محتوا کند، باید مهارت کافی و لازم در این زمینه را داشته و بتواند تصاویر یونیک و غیر کپی ایجاد کند. دلیل این موضوع این بوده که موتور جستجوی گوگل در زمینه تشخیص تصاویر کپی و غیرکپی بسیار حرفه ای بوده و می تواند به راحتی این موضوع را تشخیص دهد و به سایت کپی کار امتیاز منفی در سئو دهد. برای جلوگیری از این موضوع و تولید تصاویر یونیک کافی است که آشنایی جزئی با فتوشاپ داشته باشید و تغییراتی را در عکس مورد نظر از طریق این نرم افزار ایجاد کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *